Yra daug šiuolaikių fizinės kultūros sistemų, kurios orientruotos į mūsų kūno stiprinimą. Tuo tarpu jogoje stiprus kūnas nėra mūsų pagrindinis tikslas, tai tik vienas iš rezultatų einant pagrindinio tikslo link. Jogoje kūnas laikomas įrankiu mūsų kelyje link tobulybės. Todėl asanų paskirtis ne tik lavinti kūną, bet ir išplėsti protinius bei dvasinius gebėjimus. Jogos pratimai vadinami “asanomis”- tai reiškia stabilią pozą. Jogos pratimai veikia visas kūno sistemas: kraujotakos, raumenų, nervų ir endokrininę. Įvairiais asanų judesiais masažuojami ir stimuliuojami vidaus organai pradeda geriau veikti.
Viena jogos pratimų valanda – tai valanda fizinių pratimų, gilaus atsipalaidavimo ir meditavimo, kurios metu lavinamas gebėjimas sukoncentruoti protą.
Norėdami turėsi sveiką kūną, mes neapsieisime be judėjimo. Judėjimas tai kaip “tepalai” mūsų kūnui. Jogos pratimų metu sutepami sanariai, tarnauja ilgiau, tai puiki sanarių ligų prevencija. Taip pat stiprinami raumenys padeda pagerinti laikyseną. Asanų metu ištempiami raumenys pašalina įtampą kūne ir tai puiki prevencija nuo raumenų sutrumpėjimų, kurie ilgainiui komplikuojas į sanarių įdas ar laikysenos sutrikimus.